ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

Putinovo Rusko - znova superveľmoc ?
autor: Centrista
e-mail: t90_mbt@azet.sk
pridané: 06-02-2008 21:47


Tu je tak ohromne veľa nepravdivých informácii. Ani neviem či mám začať... Rusi skončili s pronemeckou politikou? Nemali na výber, Bismarck sa stále snažil nahnať Rusko do vojny s VB, Rusko sa dlho opieralo o spolok troch cisárov no vždy pomáhalo len Rusko. Využívali Panslavizmus ako zámienku balkánskej espanzie? Bulhari primo prosili Cára o pomoc, ten sa však snažil tomuto vyhnúť, pretože Turecku plánovala opäť pomôcť Británia a Rakúsko nehodlalo pripustiť rozšírenie Ruského vplyvu. Faktom je že vtedajšia ruská inteligencia a prosby balkánskych Slovanov prinútili Rusov vstúpiť opätovne do vojny s Tureckom. Kolár, Vajanský boli hlupáci pretože boli panslavisti? O koho sa vtedy mali opierať? Francúzi boli slabí, Briti germanofilní, Nemci sa snažili o Veľké Nemecko. Samozrejme že vtedajšia inteligencia videla oporu v jedinom slobodnom Slovanskom národe. Mongolská šlachta splinula s ruskou.. to sa tu snažíte spraviť z Rusov Mongolov? Čo je veľa, to je veľa...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group