ISSN 1335-8715

26-01-2008   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Fico – druhý Jánošík

Róbert Fico konečne povedal niečo, s čím môže súhlasiť aj pravica. Na stretnutí s občanmi Klenovca, kam prišiel otvoriť športové ihrisko, s valaškou v ruke prehlásil Juraja Jánošíka za „prvého socialistu“, lebo vraj aj on bohatým bral a chudobným dával.

Reakcia na príspevok

RE: Ficovi sa darí
autor: AS
pridané: 02-02-2008 9:44


Ako definiciu (vysvetlenie) som mal na mysli vyssie mnou citovanu tvoju vetu .

Ak vychadzame z podmienky , ze kazdy system je nespravodlivy tak potom mozme prijat tvoj "truizmus" . Konieckoncov s tym som problem nemal .
" Hrdinovia, narodení v trochu znesiteľnejšej dobe by si nikdy nemohli vydobyť takú dobrú povesť."

A to je tiez truizmus "trochu znesitelnejsia doba" ?
Ooo existuju "hrdinovia" s este lepsou povestou a nezalozenej na znesitelnosti ci neznesitelnosti doby . Napriklad Karel IV. cesky kral a cisar, hovoria mu dodnes Otec vlasti alebo aj jeho otec Jan Luxembursky s heslom "Toho Bohda nebude aby cesky kral z boje utikal " . Dokonca nejestvujuce postavy maju svoje legendy a to tod z prelomu 19. a 20. storocia Jara Cimrman , Sherlock Holmes, Winetou.
Proste skratka tvoje definicie nesedia . Nech ich uz upravis akokolvek nestoji to skratka na spravodlivosti ci nespravodlivosti doby, aj ked uznavam moze to pomahat k jeho heroizovaniu . Nie je to nutna podmienka a uz vobec nie postacujuca, ako si sa snazil ma presvedcit .
PS Mozno som nechapavy, preto rad diskutujem a snazim sa (mozno pomaly) odstranovat svoje medzery . Teraz napriklad nechapem o akych "zaujimavych paralelach" to hovoris ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group