ISSN 1335-8715

26-01-2008   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Fico – druhý Jánošík

Róbert Fico konečne povedal niečo, s čím môže súhlasiť aj pravica. Na stretnutí s občanmi Klenovca, kam prišiel otvoriť športové ihrisko, s valaškou v ruke prehlásil Juraja Jánošíka za „prvého socialistu“, lebo vraj aj on bohatým bral a chudobným dával.

Reakcia na príspevok

RE: Ficovi sa darí
autor: Alexios Komnenos
pridané: 30-01-2008 15:52


Ja samozrejme nechcem adorovať Jánošíka. Len som sa snažil poukázať na to, že tu niekomu (asi autorovi článku) unikol onen čarovný rozpor medzi jeho ideálom a skutočnosťou.
Čo mi mimochodom pripomína kult bratov Mašínov, rozvíjaný hlavne v pravicových kruhoch. Jánošík asi nebude jediný hajzlík, ktorý si nezaslúži pozornosť. Z českého prostredia bol na strane ľavice podobnou "osobnosťou" Ján Žižka z Trocnova, ktorý tiež začal ako zbojník, na rozdiel od Jánošíka však nebol taký hlúpy, aby sa dal chytiť a stal sa z neho vojnový génius.
Moja otázka však znie skôr inak (a bola naznačená v predošlom vstupe, aj keď ste si ju libertarian ani ty príznačne nevšimli): ako ďaleko chceme ísť v demaskovaní hrdinov?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group