ISSN 1335-8715

26-01-2008   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Fico – druhý Jánošík

Róbert Fico konečne povedal niečo, s čím môže súhlasiť aj pravica. Na stretnutí s občanmi Klenovca, kam prišiel otvoriť športové ihrisko, s valaškou v ruke prehlásil Juraja Jánošíka za „prvého socialistu“, lebo vraj aj on bohatým bral a chudobným dával.

Reakcia na príspevok

RE: Jánošík to hell!
autor: tom
pridané: 27-01-2008 16:34


A ty snáď niekde v mojom príspevku vidíš, že by som sa Fica zastával za to prirovnanie? Takže úplne zbytočne hľadať paralelu s Brownom.
"Bojovník za slobodu proti Habsburgovcom" znie to romanticky, ale nič nehovoriac o prostriedkoch. Ja ale nechcem diskutovať kto bol krvilačnejší, či Tell, Hood, alebo Jánošík.

Môj príspevok je úplne o niečom inom. Ako sám píšeš Lasica aj Satinský (dávno pred tým ako Fico v sebe našiel Jánošíka) nám oznamujú, že ak tu teda chceme mať ten poriadok tak preč s Jánošíkom.
Takže ešte raz rovnaká otázka: Keby sa s Penerom a Lasicom chystáte poslať otvorený list švajčiarskej a britskej (anglickej) verejnosti aby si konečne urobili doma poriadok?
A čo na to pán Lasica hovorí, že filmy o zlodejovi Robinovi Hoodovi americká filmová sieť mení na hrdinu? Nič.

Takže ja hovorím o odlišnom metre - ja Jánošíka nevelebím, ja si vážim iných Slovákov za ich činy (napr. takých ktorých osudy sú popísané v "zločinoch komunizmu na slovensku 1948-1989, ktorú práve čítam")


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group