ISSN 1335-8715

26-01-2008   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Fico – druhý Jánošík

Róbert Fico konečne povedal niečo, s čím môže súhlasiť aj pravica. Na stretnutí s občanmi Klenovca, kam prišiel otvoriť športové ihrisko, s valaškou v ruke prehlásil Juraja Jánošíka za „prvého socialistu“, lebo vraj aj on bohatým bral a chudobným dával.

Reakcia na príspevok

RE: Jánošík to hell!
autor: Lukas Krivosik
pridané: 27-01-2008 15:46


Viliam Tell bol skor bojovnik za slobodu proti Habsburgovcom, nez nejaky zlodej alebo zbojnik. Pokial ja viem, tak ziadne "bohatym bral, chudobnym daval" sa s nim nespaja. Takze jeho si mozeme odmysliet.

Robin Hood sa na Janosika uz ponasa viac. Hlavnym problemom vsak nie je existencia niekoho ako je Hood alebo Janosik. Pripadne to, ze si legendy o nich hovoria ludia a odrazaju sa v kulture.

Problemom je, ked politici vezmu takyto symbol, doslova ho zostatnia a zneuziju na svoj ucel. Janosik takto zneuzity bol a opat sa takto zneuzitym stava. Robin Hood nie. Okrem toho, Robin Hood ma nejake svoje miesto v anglickej kulture a ked sa povie "Anglicko" urcite ma na prvom mieste nenapadne on. Ani na druhom a asi ani na desiatom.

Takze aby som pozmenil vetu z tvojho postu, keby britski a svajciarski politici zacali vyzdvihovat zlodeja a snazili sa ho vtesnat do narodneho politickeho mytu, potom by aj u nich casom zavladol bordel.

Tvoju vetu postavim naopak: keby britski a svajciarski


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group