ISSN 1335-8715

26-01-2008   Lukáš Krivošík   Ficoviny   verzia pre tlač

Fico – druhý Jánošík

Róbert Fico konečne povedal niečo, s čím môže súhlasiť aj pravica. Na stretnutí s občanmi Klenovca, kam prišiel otvoriť športové ihrisko, s valaškou v ruke prehlásil Juraja Jánošíka za „prvého socialistu“, lebo vraj aj on bohatým bral a chudobným dával.

Reakcia na príspevok

Civilizacny trend
autor: Zolo
pridané: 27-01-2008 13:52


Kazdy poriadny narod miluje zlodejov rozneho druhu a rozneho sposobu "podnikania". Mnohe primorske krajinu maju vo vitrine narodnych hrdinov - piratov. My ako suchozemska krajina samozrejme nie. Suchozemskou terminologiou pirati ozbijavali plavajuce kociare.

Hrdinami solventnejsieho segmentu obyvatelstva su takzvani zlodejski slachtici (robber barons), ktori toho nakradli podstatne viac ako Janosik a zabili podstatne viac ako Janosik s druzinou. Ti najlepsi mozno viac ako komunisti na Slovensku, ktori prestali pri cisle 700.

Kriziacka vyprava do Svatej Zeme podla mnohych historikov zacala kvoli ozbijavaniu obyvatelstva rytiermi. Vtedajsi mocipani potrebovali exportovat ich zbojnictvo mimo Europu.

Niektori, svojimi sukmenovcami oslavovovani, dokonca dokazali okradnut cele narody. Medzi tych treba pridat aj rozne znarodnenia sukromneho majetku, ale aj ukradnutie celych krajin od Stalina po kralovnu Viktoriu. Malopodnikatelsky pristup Janosikovej druziny je podstatne atraktivnejsi a demokratickejsi.

Zaujimave je ako odporcovia Janosikovej tradicie na jednej strane tvrdia, ze bral vsetkym a rozdaval aj bohatym, ale kritizuju vyzdvihovanie "socialneho" aspektu jeho cinnosti inymi. Bud jedno, alebo druhe, priatelia!

Mne sa Janosik paci. Bol to nezavisly podnikatel a antietatista. Slovensky pirat a rytier. Mal povodny pristup.

Jeho atraktivnost u beznych obcanov je hlavne v tom, ze prilis na tych hore nepocuval. Taky pristup by asi schvaloval aj Lukas za Sovietmi diktovaneho sociku a Hitlerom diktovaneho fasizmu. Preco nie aj za nevolnickej cudzej nadvlady na Slovensku?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group