ISSN 1335-8715

12-01-2008   Juraj Brecko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Ako čeliť multikulturalizmu?

Multikulturalizmus je jednou z vážnych výziev našej doby. Ako mu čeliť a vyvarovať sa deštruktívnych následkov, ktoré so sebou prináša? Juraj Brecko prináša odpoveď, inšpirovanú príbehom Ježiša Krista a samaritánky.

Reakcia na príspevok

RE: K pontifovi
autor: D
pridané: 22-01-2008 12:50


Ake ze? Precital som toho dost a zial, nie ku vsetkemu viem priradit zdroj. Ale aj to som urobil a pridal som len dalsi, z mojho pohladu podstatny momemnt na pozadi kauzy Galileo...nic menej, nic viac.

OK, ta dalsia tema je zaujimava. Snazis sa interpretovat Feyerbenda, takze netusim, do akej miery sa s nim stotoznujes...takze budem reagovat len na to:

>"skolstvo- Feyerabend tvrdi, ze rozhodnut ma v prvom >rade rodina."

Zodpovedna rodina, vzhladom na to mnozstvo vedomosti, na nutnost systematickeho pristupu ku edukacii asi necha rozhodnut odbornikov, nemusia byt nutne ziveny zo statneho rozpoctu...len malokto je kvalifikovany na to, aby dokazal dietatu vytvorit zaklady pre naberanie vedomosti v takom meritku, v akom ich potrebuje pre uplatnenie dnes...zakladna gramotnost, ktoru azda dokazala svojpomocne zabezpecit aj rodina ci mensia komunita v minulosti, zdaleka nestaci...nejde o nic ine, ako o spolocensku delbu prace. A s tymi osnovami je to ovela ovela zlozitejsie ako sa to rado zjednodusuje na nejakych "uradnikov", hoci ano, kritika iste nie je na skodu...len je lepsie kritizovat nieco, co naozaj poznas resp. autor(napr. v nasich podmienkach) ako improvizovat, zjednodusovat, zovseobecnovat.

Zastava sa povodnych kultur a kritizuje odosobnenost vedy. Vedci a uradnici, ktori zvacsa urcuju ucebne osnovy, nemaju podla Feyerabenda vyhradne pravo urcit, co je pre dieta dobre.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group