ISSN 1335-8715

12-01-2008   Juraj Brecko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Ako čeliť multikulturalizmu?

Multikulturalizmus je jednou z vážnych výziev našej doby. Ako mu čeliť a vyvarovať sa deštruktívnych následkov, ktoré so sebou prináša? Juraj Brecko prináša odpoveď, inšpirovanú príbehom Ježiša Krista a samaritánky.

Reakcia na príspevok

RE: K pontifovi
autor: D
pridané: 21-01-2008 11:40


Galileo pokial viem patril medzi tych, ktori sa dopracovali ku potrebe interpretovat bibliu obrazne, nie doslovne. To bol jeden z problemov na pozadi.

A co sa tyka toho statu, uz tu mi zacina byt podozrivy autor, ked si dovoli porovnavat stat(povedzme modernu demokraciu) a cirkev. Ziadne zakazane ucenie nepoznam, nikomu nie je branene publikovat, nikomu nie je branene hlasat nejake (vedecke) nazory, sirit svoje zistenia. DETI sa s kreacionizmom mozu zoznamit na hodinach nabozenstva. Problem je v tom, ze kreacinizmus je uzko zviazany s istou nabozenskou doktrinou...a tych je n-, akurat, ze u nas jedna zial silno dominuje. Takze ZOZNAMIT(existuju aj take a onake nazory) deti s nou ako problem nevidim, a ak niekto velmi chce rozvijat, nech posle dieta na cirkevnu skolu danej cirkvy alebo nabozenstvo. A ak chce niekto oponovat tym, ze "nenabozenstvo" je ideologia, tak by som rad pocul, aka organizacia ju zastresuje, ake diela vymedzuju, kto su jej predstavitelia, kto vyvoleni alebo dvorni interpretatori...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group