ISSN 1335-8715

12-01-2008   Juraj Brecko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Ako čeliť multikulturalizmu?

Multikulturalizmus je jednou z vážnych výziev našej doby. Ako mu čeliť a vyvarovať sa deštruktívnych následkov, ktoré so sebou prináša? Juraj Brecko prináša odpoveď, inšpirovanú príbehom Ježiša Krista a samaritánky.

Reakcia na príspevok

RE: paradox
autor: tralos
pridané: 16-01-2008 15:04


Metodologicky relativista, to znaci presvedcenie, ze neexistuje jedna jedina spravna metoda? Potom aj Voegelin bude metodologicky relativista.

Inak pokial viem, Ratzinger sa na Feyerabendov rozbor pripadu Galileo odvolaval viac krat v devedesiatych rokoch, napriklad jeho prednaska v Parme tusim v 91.

A ten humbuk co to vyvolalo, to prekvapilo aj mna. Na druhu stranu, ked sa moze napisat, tak ako v tyzdni, ze Derrida by suhlasil s nejakym islamistom, alebo ze je dedic Frankrfurstkej skoly, potom ta reakcia len zapada do kontextu dnesneho stavu kritickeho myslenia.

Inak ze papeza sa zastal nositel nobelovej ceny a lavicovy liberal Dario FO. Ti co najviac kricia, to budu skor veriaci nabozenstva "veda a racionalita"- niekto si totiz dovolil spochybnit svatost Galilea.

romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group