ISSN 1335-8715

12-01-2008   Juraj Brecko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Ako čeliť multikulturalizmu?

Multikulturalizmus je jednou z vážnych výziev našej doby. Ako mu čeliť a vyvarovať sa deštruktívnych následkov, ktoré so sebou prináša? Juraj Brecko prináša odpoveď, inšpirovanú príbehom Ježiša Krista a samaritánky.

Reakcia na príspevok

Fajn
autor: Timo
pridané: 12-01-2008 15:31


Clanok je celkom v poriadku, v podsatate prijemne prekvapil.
Tiez vnimam multikulturalizmus ako nieco, proti comu sa ani neda bojovat (co by mozno mnohi konzervativci chceli). Nieco ako slobodny trh kultur, kde ma kazdy pravo sa slobodne rozhodnut, nehovoriac o blahodarnych ucinkoch vzajomnej interakcie mnohych kultur medzi sebou, badatelnych v dejinach umenia, vedy a ludstva ako takeho.
Ci je krestanska, buddhisticka alebo moslimska kultura jedinecna je pre klasickeho liberala druhotnym sporom, v slobodnej spolocnosti odkazanym na vecny dialog...
Problem nastava ak niektora z degenerovanych foriem niektorej z kultur (v minulosti krestanskej, dnes moslimskej, ci hinduistickej) nevyznava hodnoty slobody. Ale opat, ako inac ako otvorenym dialogom a vzajomnou interakciou navodit zmenu?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group