ISSN 1335-8715

07-01-2008   Filip Likavčan   Komentáre   verzia pre tlač

Ako vytrhnúť slovenskej politike političku

Blížiace sa prezidentské voľby rozhýbali úvahy o kandidátoch na túto úradnícko-reprezentačnú funkciu. Zjednodušene povedané prezident má byť úradník podpisujúci zákony a reprezentant štátu prijímajúci návštevy. Ak má byť úradnicko-reprezentačná funkcia prezidenta dobre realizovaná, musí ju zastávať človek, ktorý sa osvedčil ako dobrý úradník a reprezentant.

Reakcia na príspevok

RE: Iveta Radicova
autor: D
pridané: 11-01-2008 13:56


Dualisticky pohlad, teda delenie konania na racionalne a iracionalne konanie je prezitkom, jedine, na co v skutocnosti upozornujeme, ked hovorime o iracionalnom konani, ze konanie daneho subjektu bud povazujeme za take, ktore je v konecnom dosledku v rozpore s jeho vlastnymi (deklarovanymi) zaujmami alebo s nasimi. Vid kontext Tvoje uvahy.
Nikto, kto nie je postihnuty masochizmom totiz nekona inak, ako v sulade so svojimi zaujmami(potrebami), s pocitom, ze je to tak, hoci ini mozu predvidat, ze to ci ono konanie bude mat presne opacne dosledky ako su tie zamyslane(teda naplnenie potrieb).

O libertarianstve u nas tusi nieco tych 0,01% :-) a pokym jeho hlasatelmi resp. hlavne svojskymi interpretatormi bude skupina ludi ako doteraz, nedosiahne ani takej popularity ako v USA, kde ma politicke zazemie, ponuka totiz nejake konkretne politicke opatrenia a ma naozaj daleko ku anarchizmu(pretoze u nas je libertarianstvo zvacsa synonymom anarchizmu).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group