ISSN 1335-8715

01-01-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ben Novak: „Nesme za seba zodpovednosť!“

V Spojených štátoch vyštudoval právo a vykonával ho tam tridsať rokov. Potom sa vrhol na filozofiu a ako pedagóg sa presťahoval sem na Slovensku. V súčasnosti je srdcom bratislavského klubu fanúšikov Rona Paula, ktorý sa uchádza o republikánsku nomináciu na prezidenta USA. Predstavujeme vám Bena Novaka.

Reakcia na príspevok

RE: Prog. dane
autor: D
pridané: 10-01-2008 10:09


1. Profit sa v skutocnosti neda merat, vycislit a prave v kontexte toho Benthamovho postrehu o marginalnom uzitku sa da argumentovat v prospech progresivnej dane resp. umernosti, ktora ho reflektuje. Samozrejme, ak odmietame tento rozmer a profit vyjadrime jedinou objektivnou vecou(hodnotou prijmu vyjadrenou penazne), akou mozeme a dovolame sa matematicky umernosti, tak plati, co si napisal.

2. Zial, v oblasti sluzieb, ktore povazujem za tie elementarne, ktore ma stat zabezpecovat, nie je mozna konkurencia resp. aby ich zabezpecovali sukromne subjekty. Inak este povedane, stat by mal zabezpecovat len tie sluzby, ktore z ich povahy nie je mozne zverit do sukromnych ruk. Samozrejme, poznam anacap agendu aj argumenty, takze to v tomto bode mozeme kludne ukoncit - nezhodneme sa.

3. Poistenie si viem predstavit ako dobrovolne. Problem/dovod je asi v "solidarnosti", ktora sa takto vnasa resp. bola zamerom. Dosledky a neefektivita, ktoru konstatujes je v celom systeme, kam vstupuju zatial aj sukromne poistovne(ale tato vlada ma ine ambicie), faktom.
Otazkou pri nepovinnosti ale zostava, z coho financovat resp. garantovat zdravotnu starostlivost pre ekonomicky zavislych...deti a vsetkych tych, ktori nedokazu byt (este alebo vobec) objektivne uzitocni nam ostatnym.
Kludne za zameraj aj na PZP, ktore povinne je.

4. "Teoretizovanie" bolo len interpretaciou cudzich myslienok ale kludne to mozes chapat ako ideal s ktorym sa stotoznujem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group