ISSN 1335-8715

07-01-2008   Filip Likavčan   Komentáre   verzia pre tlač

Ako vytrhnúť slovenskej politike političku

Blížiace sa prezidentské voľby rozhýbali úvahy o kandidátoch na túto úradnícko-reprezentačnú funkciu. Zjednodušene povedané prezident má byť úradník podpisujúci zákony a reprezentant štátu prijímajúci návštevy. Ak má byť úradnicko-reprezentačná funkcia prezidenta dobre realizovaná, musí ju zastávať človek, ktorý sa osvedčil ako dobrý úradník a reprezentant.

Reakcia na príspevok

RE: d
autor: FlamesInMyBlood
webstránka: http://forum.libinst.cz
pridané: 08-01-2008 22:24


Ludia o tom, ze im lavicovi politici skoda ani nevedia.

Toto konstatovanie vobec nie je v rozpore s tvrdenim, ze ludske konanie je vzdy zamerane na maximalizovanie uzitku konajuceho cloveka. Avsak poznanie, ktory uzitok je dolezity a ktory nepodstatny a teda ktoremu dat prednost (volit tvrde reformy aj ked clovek pride o vianocnu almuznu) uz vyzaduje aspon aky-taky intelekt.

Sranda je v tom, ze typicky volic lavice povazuje za najviac pren dolezite napchat si brucho a zaliat ho pivom a podla toho kona/voli.

Ze nie je schopny odhalit skutocnosti, ktore su pre neho v konecnom dosledku daleko podstatnejsie a zaobera sa podradnostami je ten problem na ktory tu libertarian uz roky poukazuje, ale ocividne to podaktorym neprechaza cez mozgovu skrupinu a preto sa dokazu akurat navazat do libertarianskych myslienok.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group