ISSN 1335-8715

07-01-2008   Filip Likavčan   Komentáre   verzia pre tlač

Ako vytrhnúť slovenskej politike političku

Blížiace sa prezidentské voľby rozhýbali úvahy o kandidátoch na túto úradnícko-reprezentačnú funkciu. Zjednodušene povedané prezident má byť úradník podpisujúci zákony a reprezentant štátu prijímajúci návštevy. Ak má byť úradnicko-reprezentačná funkcia prezidenta dobre realizovaná, musí ju zastávať človek, ktorý sa osvedčil ako dobrý úradník a reprezentant.

Reakcia na príspevok

Mikino by sa mal zobudiť...
autor: Maly Miro
e-mail: najmensi@pobox.sk
pridané: 07-01-2008 21:52


Prvé, čo napadlo, keď som sa dozvedel o kandidatúre Ivety Radičovej je fakt, že ak sa stane prezidentkou, je po uplynutí mandátu de facto odsúdená odísť do politického dôchodku-pretože tak kážu uzancie. Na druhej strane by by jej v úrade prezidenta bola škoda... pretože ona dáva stedo-pravej politike punc, ktorý potrebuje. Punc odbornosti-narába s číslami, vysvetľuje ich a dokazuje, že čísla sú v ambivalentnom vzťahu politiky a ekonomiky (a v sociálnej oblasti už duplom) naozaj veľmi dôležité. Na rozdiel od Ivana Mikloša však toto narábanie s číslami dokáže robiť ľudskejšie, ficovou rečou-ľudovejšie. Svojím spôsobom je takým maličkým populistom. Takým, akým bol Dzurinda v 98-om s jeho dvojnásobnými platmi. Keď však chcete poraziť diabla, musíte mať aspoň trochu pripodobný arzenál. Masa Miklošovým číslam bez ,,ľudovosti" nechce a ani nikdy rozumieť nebude. A zatiaľ nie sú na Slovensku masy ekonomických inžinierov... A za kandidáta na prezidenta fakt radšej p.Bútoru alebo p. Mikloška (ale len po dohode všetkých troch opozičných strán, príp. aj mimoparlamentných).

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group