ISSN 1335-8715

01-01-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ben Novak: „Nesme za seba zodpovednosť!“

V Spojených štátoch vyštudoval právo a vykonával ho tam tridsať rokov. Potom sa vrhol na filozofiu a ako pedagóg sa presťahoval sem na Slovensku. V súčasnosti je srdcom bratislavského klubu fanúšikov Rona Paula, ktorý sa uchádza o republikánsku nomináciu na prezidenta USA. Predstavujeme vám Bena Novaka.

Reakcia na príspevok

RE: Iowa
autor: tralos
pridané: 04-01-2008 23:08


Krestania akceptuju hriesnost, nedokonalost, uznavaju pravo na chybu. Chyba a nespravne konanie je akosi zakorenene v krestanskom koncepte ludksej prirodzenosti. Teda to, ze sa porusuju prikazania je znakom ludskosti, nie niecim na zufanie. Keby ludia prikazania neporusovali, nebolo by vobec tieto prikazania treba. A vobec, je to uplne mimo, politicka ideologia je nieco ine ako otazka, ci clovek veri v Boha alebo nie.


Ak z zbytku, mieril som na libertarianizmus, ktory podla mna otazku "co ma byt" vobec nezosuladuje s tym, "co je". Nacrtava viziu, ktora nerespektuje fakt ktory bol znamy uz klasickej filozofii- ze clovek je vo svojej podstate zoon politikon, ze politicke zriadenie je prirodzena vec a ze jej odtsranenie je nezmysel a ak sa aj uskutocni, nebude to posun k lepsiemu.

Komunizmus bol utopiou napriek tomu ze desatrocia existoval- prave realna existencia komunizmu, existencia tohto systemu v realnom svete ukazuje, ze komunisticke plany a vizie boli utopicke a nerealizovatelne na tomto svete.

A este raz, nijako nikomu neberiem prianie, aby bol Ron Paul prezidentom, len som nespravne pochopil ten povodny Danov prispevok.

romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group