ISSN 1335-8715

01-01-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ben Novak: „Nesme za seba zodpovednosť!“

V Spojených štátoch vyštudoval právo a vykonával ho tam tridsať rokov. Potom sa vrhol na filozofiu a ako pedagóg sa presťahoval sem na Slovensku. V súčasnosti je srdcom bratislavského klubu fanúšikov Rona Paula, ktorý sa uchádza o republikánsku nomináciu na prezidenta USA. Predstavujeme vám Bena Novaka.

Reakcia na príspevok

RE: Iowa
autor: jakubjost
pridané: 04-01-2008 14:59


Ku krestanstvu...to ze odlisis krestanstvo od politickeho usporiadanie ho nestavia mimo zaber. Neviem co myslis "konkretny" spolocenskym usporiadanim, ale pokial viem, krestanstvo o spravnej spolocnosti predstavu ma. Kazdopadne poziadavka dodrziavat 10 prikazani je utopicka, nikdy nebude vo svojej uplnosti zrealizovana. Mimo zaber je podla mna vycitat krestanom ich mozne sklamanie z tohto faktu.

Ja na tom utopickost nevidim. Komunisticke strany vladli desatrocia v roznych krajinach a dodnes zijeme v reziduach tychto usporiadani.

K youtube...ide o popularitu. A ano, aj nepolitici co su uspesni na youtube maju uspech, ak ti ide len o to:).

"Aby si porozumel na co Levy mieril, musel by si kritickemu rozboru vystavit aj pojem ideologia, ktory ako sa ukazalo, u teba splyva s nazorom, hodnotou ci stylom zivota."

Toto omielas dokola. Aky mas k tomu ale dovod?

Nemyslim si, ze by bol niekto prekvapeny tym, ze Ron Paul nebude prezidentom. Vyjadril sa tak niekto? Ty tvrdis, ze viera nezodpoveda skutocnosti. Nuz iste, preto je to viera. Je snad zelanie mat Rona Paula prezidentom rovnako nemozne ako zelat si vytvorit carovnym slovickom nove slnko? Ale to sa asi dostavame k tvojmu nerozlisovaniu toho co "je" a toho co by "malo byt".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group