ISSN 1335-8715

01-01-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ben Novak: „Nesme za seba zodpovednosť!“

V Spojených štátoch vyštudoval právo a vykonával ho tam tridsať rokov. Potom sa vrhol na filozofiu a ako pedagóg sa presťahoval sem na Slovensku. V súčasnosti je srdcom bratislavského klubu fanúšikov Rona Paula, ktorý sa uchádza o republikánsku nomináciu na prezidenta USA. Predstavujeme vám Bena Novaka.

Reakcia na príspevok

RE: Iowa
autor: jakubjost
pridané: 04-01-2008 12:36


Co konstituuje okrajovost nejakej idey? Kazda idea zacinala v uzkej skupinke ludi, mnohe sa presadili a dedicstvo nam zanechali dodnes...komunizmus, krestanstvo...

Uspechom Rona Paula je samotny fakt, ze kandiduje, ze ma videa na Youtube a ze vyzbieral peniaze. Jeho najvacsim uspechom moze byt, pokial prenesie nejake temy.

Podobny povzdych ako ten tvoj sa mohol predniest prakticky na zaciatku kazdeho ideoveho hnutia. Existujuce ideove hnutia, ale zrejme uz nikdy uplne neovladnu spolocnost ako v case, ked vznikali.

Ale o to ani Paulovi nejde.

A este otazka, co je zarazajuce na tom, ze si ludia nahovaraju uplatnitelnost svojich myslienok? Pacifisti, hippieci, krestania, mnohi isto pocituju sklamanie, ked vidia, ze ich idealy sa neplnia. Mali by s tym byt spokojni?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group