ISSN 1335-8715

16-08-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

„Doba ropná“ a „doba vodíková“

Cena ropných derivátov na svetových trhoch opäť stúpa. USA totiž oznámili, že Saudskej Arábií, jednému z najväčších producentov ropy, hrozia teroristické útoky. Strategická nerastná surovina je o 40% drahšia ako vlani...

Reakcia na príspevok

Lukas -
autor: LIBERTARIAN
pridané: 17-08-2005 7:51


Dnesny barel ropy -160 litrov- vyjde aj po obrovskom zdrazeni na cca 2000 Sk. Teda liter na cca 12 Sk. Benzin z ropy vyjde teda na 16 Sk , a to uz aj s dopravou. Mas predstavu, kolko by staly tie zrkadla, zinok, uhlie, pozemky, prevadzkove naklady, ..... z tvojho prikladu ? A co , ked je zamracene ? U nas t.r. skoro stale. A v noci ? A cez zimu ? ...............
Je to pekne sci-fi pred spanim. Ale nie nahrada terajsich miliard ton ropy vytazenych rocne. So skoro nulovymi nakladmi.
A tie smiesne bachorky o energii z liehu. Ano, lieh pomaha - po vypiti litra liehu sa moze niekomu snivat o takychto rieseniach.

A este info pre dalsieho "odbornika" k pouzivaniu rastlinnych olejov :
Ich pouzivanie NIE JE V EU ZAKAZANE, ale je priamo zakonom predpisane , nejake to percento olejov MUSI kazdy stat EU pouzit ako prisadu do nafty kvoli znizeniu celkovej spotreby ropy. A vyroba takehoto oleja je silne dotovana , takze miesto spotrebnej dane do statnej kasy odcerpava z majetku obcanov peniaze na dotacie. Takze tak.

Boze moj. Ludia, piste o tom, comu rozumiete. Nezhovadujte tieto stranky.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group