ISSN 1335-8715

12-12-2007   Marek Hrubčo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Drobné poznámky k evolučnej stratégií kresťanstva

Bohabojnosť je počiatok múdrosti, píše žalmista (Ž 111,10). To by bola prvá reakcia na článok Lukáša Krivošíka (Kresťanstvo ako evolučná stratégia a uctievači naivného rozumu). K nej prikladám moje poznámky, ktoré nechcú vyvracať ani útočiť na základné tézy článku (napokon, v mnohom, najmä v základnej línii kritiky racionalistických konštruktov mu dávajú zapravdu). Chcú iba doplniť a znovu usporiadať niektoré referencie na pojem náboženstva, špecificky kresťanstva.

Reakcia na príspevok

RE: Od dynosaura po Adama
autor: Duro
e-mail: sme_duro@yahoo.com
webstránka: http://tyzden.blogspot.com/
pridané: 14-12-2007 16:14


ano ale nema to nic spolocne s vedou, Bruno bol upaleny za panteizmus, nie za heliocentrizmus, to je dost velky rozdiel. Kozmologia bola u Bruna dost okrajovou zalezitostou. Okrem toho Bruno bol lump, zabil svojho reholneho brata a hodil ho do Tiberu a okradol jedenho kupca, ktory ho potom zazaloval inkvizicii. To len tak mimochodom.
.
To je argument proti tomu, ze cirkev popierala nejake vedecke veci v pripade heliocentrizmu. Iste popierala ale nie je to take vyhranene ako sa to prezentuje, naprikald neviem ci vies ale Galileove argumeny boli chybne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group