ISSN 1335-8715

12-12-2007   Marek Hrubčo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Drobné poznámky k evolučnej stratégií kresťanstva

Bohabojnosť je počiatok múdrosti, píše žalmista (Ž 111,10). To by bola prvá reakcia na článok Lukáša Krivošíka (Kresťanstvo ako evolučná stratégia a uctievači naivného rozumu). K nej prikladám moje poznámky, ktoré nechcú vyvracať ani útočiť na základné tézy článku (napokon, v mnohom, najmä v základnej línii kritiky racionalistických konštruktov mu dávajú zapravdu). Chcú iba doplniť a znovu usporiadať niektoré referencie na pojem náboženstva, špecificky kresťanstva.

Reakcia na príspevok

RE: to sarkozy
autor: tralos
pridané: 14-12-2007 14:07


Ze su vety v protiklade, povedane uz bolo. Bol to zakaz zo strany zakona, ktory znemoznil fajcit v nemocniciach, a je jedno ci nezodpovednym pacientom alebo doktrotom.

A k automobilovemu priemyslu. Ak by sa zakazali auta s poukazanim na ich skodlivost voci zivotnemu priemyslu, skrachovala by cela ekonomika. Co pri cigaretach vobec neplati. Treba rozlisovat a to na zaklade realnych dopadov a nasledkov, treba si vzdy uvedomit, ze ciel nesmie priniest viac obeti, ako prostriedok, ktorym ma byt tento ciel dosiahnuty.

Zakaz fajcit v krcmach a restikach akurat dosiahne to, ze statny rozpocet bude chudobnejsi- spotrebna dan z tabaku je dost vysoka. Nehrozi krach krciem ani restik, ziadne velke ekonomicke dopady. A ako vyhoda bude dosiahnute, ze fajciari uz viac nebudu skodit nefajciarom.

To je dovod, preco uz bolo zakazane fajcit na uradoch, v skolach a podobne- reci ze ak nie je ucebna ci nemocnica zahulena, ze fajcenie je v tychto priestoroch zakazane, je obmedzenim sloboy- to je dost velky nezmysel.

romco

p.s. Ak niekto ruboi skodu ked je opity, povedzme ze havaruje s autom, je to pritazujuca okolnost- trest za nezvladnutie pitia existuje, existuju aj zakazy, co vsetko clovek nesmie robit, ak ma vypite. Takze tvoja poznamka o alkohole je v zakonoch zakomponovana.

p.s.2

Tak isto su zakonmi schvalene povolene emisie sajrajtu, ktore moze fabrika vypustat. Ak dojde k samovolnemu uniku sajrajtu, fabrika je sankcionovana.

To iste sa deje, ak napriklad inspektori na zaklade zakona stiahnu z predaja povedzme nebezpecne hracky pre deti- snad tomu nebudeme oponovat s poukazanim ze je obmedzena sloboda predajcu rozhodnut sa, s cim chce obchodovat.

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group