ISSN 1335-8715

12-12-2007   Marek Hrubčo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Drobné poznámky k evolučnej stratégií kresťanstva

Bohabojnosť je počiatok múdrosti, píše žalmista (Ž 111,10). To by bola prvá reakcia na článok Lukáša Krivošíka (Kresťanstvo ako evolučná stratégia a uctievači naivného rozumu). K nej prikladám moje poznámky, ktoré nechcú vyvracať ani útočiť na základné tézy článku (napokon, v mnohom, najmä v základnej línii kritiky racionalistických konštruktov mu dávajú zapravdu). Chcú iba doplniť a znovu usporiadať niektoré referencie na pojem náboženstva, špecificky kresťanstva.

Reakcia na príspevok

RE: Írsko - príklad pre nás
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 13-12-2007 20:56


Je dosť komicke, že oficiálne sa človek môže upiť doma k smrti - je to v súlade so zánom. Ale nemôže si zafajčiť trávu - je to na smiech.

Trh chce drogy a ich zakazovanie zvyšuje len ich trhovú cenu a podporuje užívanie - čiže presne to čomu chcú "zúriví" bojovníci proti drogám zabrániť.

V USA bojuú "úspešne" proti drogám už desaťročia a výsledok "investovaných" miliárd dolárov? - sú tam kde začali ak nie sú na tom horšie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group