ISSN 1335-8715

12-12-2007   Marek Hrubčo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Drobné poznámky k evolučnej stratégií kresťanstva

Bohabojnosť je počiatok múdrosti, píše žalmista (Ž 111,10). To by bola prvá reakcia na článok Lukáša Krivošíka (Kresťanstvo ako evolučná stratégia a uctievači naivného rozumu). K nej prikladám moje poznámky, ktoré nechcú vyvracať ani útočiť na základné tézy článku (napokon, v mnohom, najmä v základnej línii kritiky racionalistických konštruktov mu dávajú zapravdu). Chcú iba doplniť a znovu usporiadať niektoré referencie na pojem náboženstva, špecificky kresťanstva.

Reakcia na príspevok

to sarkozy
autor: tralos
pridané: 13-12-2007 20:29


Nebol by to az taky problem, keby DOKAZATELNE fajcenie jedneho neohrozovalo zdravie druheho.

Dokazane je vsak opak, aj pasivne fajcenie skodi zdraviu. Preto napr. Jostova poznamka o cukre nie je na mieste- nadmerna koznumacia sladkosti skodi len jemu, zatial co fajcenie skodi aj ostatnym, napriklad aj personalu krcmy.

Ano, som v tomto slaby, neviem sa fajcenia len tak zbavit- to ale neznamena ze ho budem podporovat, alebo ze si neuvedomujem, ze je to skodlive a skodi to okoliu.

Keby fajcenie okoliu neskodilo, za zakaz by som nebol. Ale tak ako som za zakaz aby sofer mohol pit, pretoze neohrozuje len seba ale aj inych, alebo tak ako som za zakaz, ab sofer nesmel telefonovat a to pre ten isty dovod, tak som za, aby sa fajcenie obmedzovalo, lebo DOKAZATELNE skodi ZDRAVIU AJ NEFAJCIAROV.

romco

p.s. ak je prejavom slobody, ze nefajciarski studenti by museli sediet v zahulenych ucebniach a tym skodili svojmu zdraviu, potom nerozumieme pod slobodou asi to iste. Este lepsi priklad- ak by nebolo zakazane fajcit v cakarni u detskeho doktora, pretoze to je otazka slobody, bola by tato "sloboda" naozaj tym, o co mame usilovat? Pytam sa v rovine praxe.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group