ISSN 1335-8715

12-12-2007   Marek Hrubčo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Drobné poznámky k evolučnej stratégií kresťanstva

Bohabojnosť je počiatok múdrosti, píše žalmista (Ž 111,10). To by bola prvá reakcia na článok Lukáša Krivošíka (Kresťanstvo ako evolučná stratégia a uctievači naivného rozumu). K nej prikladám moje poznámky, ktoré nechcú vyvracať ani útočiť na základné tézy článku (napokon, v mnohom, najmä v základnej línii kritiky racionalistických konštruktov mu dávajú zapravdu). Chcú iba doplniť a znovu usporiadať niektoré referencie na pojem náboženstva, špecificky kresťanstva.

Reakcia na príspevok

RE: off topic - zakon o zakaze fajcenia
autor: tralos
pridané: 13-12-2007 11:39


Ako dlhorocny fajciar som rozhodne za zakaz.

Nic starsne sa nestane, volakedy sa mohlo fajcit aj v pocuvarnach vo vyskoych skolach. Potom sa to zakazalo a dnes to pride kazdemu normalne, ze nemoze pocas prednasky fajcit. Zahulena ucebna, volakedy standard, dnes nepredstavitelne.

Tak isto to bude aj so zakazom fajcenia v restikach a krcmach. Priklady z inych krajin hovoria, ze nic strasne sa nestalo- akurat ked ludia vidu z krcmy, nesmrdia ako popolniky. V poslednej dobe chodievam castejsie do podnikov kde sa nefajci, kde treba chodi fajcit pred podnik. Nic strasne co by sa nedalo vydrzat.

romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group