ISSN 1335-8715

12-12-2007   Marek Hrubčo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Drobné poznámky k evolučnej stratégií kresťanstva

Bohabojnosť je počiatok múdrosti, píše žalmista (Ž 111,10). To by bola prvá reakcia na článok Lukáša Krivošíka (Kresťanstvo ako evolučná stratégia a uctievači naivného rozumu). K nej prikladám moje poznámky, ktoré nechcú vyvracať ani útočiť na základné tézy článku (napokon, v mnohom, najmä v základnej línii kritiky racionalistických konštruktov mu dávajú zapravdu). Chcú iba doplniť a znovu usporiadať niektoré referencie na pojem náboženstva, špecificky kresťanstva.

Reakcia na príspevok

Írsko - príklad pre nás
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 13-12-2007 11:28


Bol som v Írsku, kde bola tiež veľká diskusia a poplašné reči o tom ako sa vyprázdnia ich puby. Môžem povedeť, že je tam "natrieskané" tak, že sa tam človek ledva pohne a fajčiari si bafkajú pri vchodoch. V každom prípade to vyzerá dobre a funguje to.

Opačný zážitok mám z Prahy, kde sme sa chceli najesť v slušnom prostredí, ale našli sme zafajčený chliev (ináč sa to nedá nazvať tá pizéria - keď všetko a všetci smrdia od cigaretového dymu) v ktorom nám čašník oznámil, že nefajčiarske oddelenie nemajú.
Samozrejme sme prášili rýchlo preč. Až potom sme horko ťažko niečo nefajčiarske našli.

Ak chceme žiť v špine a smrade tak nám to doma nik nemôže zakázať, ale výhody kultúrneho prostredia nám určite v spoločných priestoroch určite vynahradí to trochu nepohodlia pre fajčiarov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group