ISSN 1335-8715

20-11-2003   Martin Kamenský   Rôzne   verzia pre tlač

Relativizmus náš každodenný

Je mi smutno, že som si musel na prednej strane denníka prečítať titulok ako z dôb minulých. Je tomu už štrnásť rokov, čo sa naša spoločnosť snaží spolu s budovaním novej kultúry na pevných hodnotách, vyrovnať so svojou minulosťou. Veľa sa hovorí o komunistickom režime, poukazujeme naň a snažíme sa ho akosi z každej strany kritizovať.

Reakcia na príspevok

RE: Moralny relativizmus tych sikovnych
autor: Dewey
pridané: 29-12-2003 15:09


Je celkom zaujimave, vychadzajuc z vlastnej skusenosti, ze velka cast verejnosti v USA tym vyhlaseniam pre tlac a vystupeniam na tlacovych konferenciach skutocne veri. Nevedia si predstavit a pochopit, ze by prezident, okruh ludi a vlada mohli sledovat ine zaujmy ako verejne, ktore este navyse vnimaju ako absolutne dobro v celej sirke.
Cloveka, ktory diskutuje o zlyhaniach vlastnej vlady tymto smerom beru ako keby prisiel niekde z dzungle, akurat to, ze nema okolo pasa zasteru z listov v nich evokuje pochybnosti. V nich je zakorena kombinacia narodnej hrdosti a viery v dobro, prerastajuca az do spasitelstva.
Myslim, ze takato diagnoza ludom na Slovensku tak skoro nehrozi, skor opacna - absolutna nedovera az schyzofrenia voci autoritam - ale aj tak sa cudujem Tvojmu prispevku Alex. Kym americky prezident otvori usta, to co povie, prejde dokonalou analyzou velkeho teamu z hladiska posobenia na verejnost. To je cisty marketing, uprimnost za tym nehladaj.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group