ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: zvrat v Iraku?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 13-10-2007 9:00


To je maximálne nekorektná otázka.

To, že som odsudzoval saddámov režim ešte neznamená, že Bushovi teraz všetko ospravedlníme odkazom na predchádzajúci režim.

Ja osobne nevidím problém v tom,že Bush začal vojnu v Iraku, ale to ako ju viedol a obhajoval. Jeho argumenty boli jasne dokázanými klamstvami.

A vedenie vojny bola hotová katastrofa. Je neuveriteľná snaha Busha a spol. hodiť vinu za podcenenie situácie na generálov, ktorí vraj nezvládli situáciu, keď naopak - Bush dokázateľne ignoroval ich rady a poslal do Iraku málo vojakov so slabou logistickou podporou.

Totálne odignoroval nálady arabského sveta a svojich arabských spojencov - ale i potenciálnych nepriateľov.

Ak si porovnáme oslobodenie Európy v rokoch 1944/45 s vojnou v Iraku tak vidíme totálnu neschopnosť americkej administratívy na povojnovú pomoc a obnovu zničenej krajiny. USA to urobili za 2.svetovej vojny naozaj vynikajúco a to je i príčina rýchlej povojnovej obnovy západnej Európy.

V Iraku nemôžú čakať USA podporu, keď nie je zabezpečená bezpečnosť a základná infraštruktúra. A to sa musí zabezpečiť hneť pri vojenskom obsadzovaní a nie niekoľko rokov po začiatku vojny.

Dobré riešenia sa už minuli a ostáva veriť, že nástupca neschopného Busha nahradí dá Irak ako tak do poriadku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group