ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

DOBRY LINK
autor: tralos
pridané: 12-10-2007 22:49


Ano celkom zaujimavy link. Najviac ma zaujal vztah medzi strojcom konzervativnej revolucie Meyerom ( konzervativna revolucia- vacsi oxymoron byt nemoze) a Kirkom.

Obdobne zaujimavo vyznieva aj Lukasov Krivosikov prispevok v diskusii, v ktorom povedal , ze nema problem s autoritarstvom. Nekonzistentne potom vyznieva, ak clovek, ktory je za minimalny- ak vobec nejaky- stat, moze schvalovat autoritativnu statnu moc- cize statnu moc pomerne silnu.

P.S. Kirkova kritika individualizmu mi pride ako celkom logicka, hlavne nevznikaju mackopsy a clovek vie, co ktory pojem (ako napr liberalizmus ci konzervativizmus) znamena. Obdobne prinosna sa mi zda knizka Politicke ideologie od Heywooda- hlavne jeho rozlisenie medzi neideologickym tradicnym konzervativizmom a sucasnym na vysost ideologickym produm, ktory sa oznacuje ako neokon- pricom privlastok ideologia sa tu dokonca chape ako pozitivum.

Tiez som si spomenul na tunajsieho Libertariana- velky odporca statu a demokracie, podporuje rozsirovanie "tyranie vacsiny" a to aj vojenskou cestou kade tade po svete bez akehokolvek pocitu protirecenia. Obhajoba americkych zamerov v Iraku a zaroven tvrdit ze demokracia je zla a treba s nou cim skor skoncovat je podobne ako tvrdit, ze kriminalita je zla a preto ju musime podporovat kde sa len da.

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group