ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

A o americkej rope sa autor bojí?
autor: PeterS
pridané: 12-10-2007 15:57


Materiálu a mŕtvol by mal autor k dispozícii až požehnane.
...
Podle programu Newsnight stanice BBC Bushova administrativa dala dokonce FBI příkaz nepokračovat ve vyšetřování teroristických kontaktů bin Ládinovy rodiny z doby před útokem na World Trade Center a přerušeno bylo také vyšetřování činnosti samotného bin Ládina! Bývalý francouzský tajný agent Jean Brisard a novinář Guillame Dasquie ve své knize „Bin Ládin - skrývaná pravda“ (Paříž 2001) napsali: „Dokud nebude vyloučena dohoda s Talibanem o ropovodu, neobnoví Bílý dům další vyšetřování činnosti Usamy bin Ládina.“ Brisard a Dasquie dále uvádějí, že zástupce ředitele FBI John O’Neill v červenci 2001 odstoupil z funkce kvůli zmíněnému zamezování činnosti úřadu. O’Neill se k autorům knihy v rozhovoru vyjádřil takto: „Největší překážkou vyšetřování činnosti islámských teroristů byly zájmy amerických naftařských koncernů a role Saudské Arábie.“


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group