ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

Socialistická históriografia.
autor: PeterS
pridané: 12-10-2007 2:24


A paradoxne ešte všetko zlo začína od mongolov. Pričom mongolské výboje a celý obraz Čingischána postavila do diabolského svetla sovietska historiografia.
Pekne zbudovaný článok na predsudkoch a rozprávkach. Keby si to autor aspoň s tými mongolmi overil a nevychádzal z detských ilustrácií.
BTW. to zmiešanie mongolsko-slávske je jeden smer ruského emigrantského zmýšľania od r. 1920. Dotiahnuté do konca ide o tzv. "euroázijské" etnikum a špecifickú kultúru. To len na okraj, keby autor skutočne videl do podstaty myšlienok, ktoré predkladá. Nuž ale čo by sme chceli od internetového denníčka pre kamoššov?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group