ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: joga
autor: D
pridané: 11-10-2007 21:58


Ziadnu ideologiu nefinancujes. Financujes vseobecne vzdelavanie, ktore sa neviaze na ziadnu ideologiu. Na tu je dost priestoru mimo vzdelavacej institucie ale aj na nej, aj ide o naobeznestvo, len po vyucovani, aby tam nemuseli vymyslat zbytocne hodiny pre deti, ktore nechodia na hodiny vyvolenej ideologie.

Skolstvo na slovensku pocas prvej republiky bolo pod zastitou cirkvy.(cirkev mala obrovske majetky, ktore jej zostali, prostriedky ale aj vplyv) Ano, za "bolsevika" ak si dobre spominam to boli poobednajsie a vecerne hodiny.

A protirecis si. Na jednej strane obhajujes povinne nabozenstvo na druhej strane volas po tom, aby si mohol byt s dietatom viac rosumej
Ty si vynutis na jednej strane jednu vyucovaciu hodinu pre deti naviac, aj tie, ktore tam nechodia a musi sa pre ne hladat nejaka zbytocna nahrada a na druhej strane volaj po tom, aby mohli byt rodicia/stari rodicia viac...
Je to o detoch. Indokrtinovane ideologiou, ktoru nevedia este kriticky posudit od maleho mala bez moznosti ziskat ideologiou nedeformovany pohlad na veci - fakty. Takto maju moznost aspon konfrontovat, nikto im neuprie zakladne fakty. Moze mu ponuknut akurat ich inu interpretaciu, alebo pridat ine fakty a dieta konfrontovat v ramci moznosti.
Apropo, kedze pochadzam zo silno katolickeho prostredia, mozem Ti prezradit, ze otec znenavidel nabozenstvo len vdaka tomu, ze ich "nutili". A z katolicko evanielickeho manzelstva potom vzisiel ateista, dali priestor pre to, aby som sa ku nabozenstvu dopracoval sam, informacie, ludi atd. som mal. Nestalo sa, ale poznam dost podobnych pripadov, kedy sa tak stalo, dokonca u dietata ateistickych rodicov resp. rodica...nie napriek ateizmu, ale vdaka rodicovej tolerancii a priestoru, ktory vytvoril dietatu na ceste v hladani svetonazoru.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group