ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: lavicovy liberal
autor: D
pridané: 11-10-2007 21:31


Zase by som to tak nezlahcoval. Z kritiky nabozenstva - zidovskeho sa odvijalo ich starocne prenasledovanie, stavanie mimo spolocnost a dokonca zabijanie - krestanmi. Na slovensku bol antisemitizmus silny, ale bol tu silny davno pred uplnym prienikom fasizmu. Samozrejme, ze v popredi bola cista ludska zavist, hlupost, nevzdelanost, ale len stavala vo vztahu ku zidov na tom, co bolo dlhe starocie vzite. Podobne to bolo aj v nemecku. Citenie vacsiny nebolo voci zidom priaznive. Fasisti vytvorili novu racionalizaciu tejto nenavisti, predsudkov, aj preto mali taky uspech. Keby bola siroko vzita nabozenska tolerancia, nikdy by sa hentak siroko nepodarilo najst podporu pre take ohavne myslieky a konanie, tak u nas ako i v nemecku.
Samozrejme, ta kritika zidovstva davno predchadzala nejakeho Luthera, mala silne korene aj v samotnom Vatikane.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group