ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: Luterani
autor: msarkozy
e-mail: marian.sarkozy@zoznam.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 11-10-2007 14:39


V prvej kapitole dejin 20 storočia, popisuje Johnson atmosféru doby na začiatku storočia a jej záľubu v relativizovaní všetkého aj so zneužívaním teórie relativity - zrejme išlo iba o využitie jednej teórie na spochybňovanie, ktoré by nastalo tak či tak - k tejto atmosfére patrí - rovnako ako ďaľšie intelektuálne podnety - marxizmus, darwinozmus a freudizmus, ktoré spochybnili všeobecnú platnosť logiky. Myslím, že túto atmosféru vystihol veľmi dobre a je evidentné, že nástup režimov, založených na presadení čistej sily a vôle mimo akúkoľvek racionalitu a morálku bolo dôsledkom takejto intelektuálnej atmosféry. Čo sa týka tej kritiky Johnsona je ako obvykle nepoctivá - Johson napríklad nikde nepíše, že by Teória relativity radšej nemala vzniknúť, alebo že by spochybňovania všetkého nenastalo aj bez nej ani nič také nenaznačuje, ako tvrdí autor na tom linku.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group