ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: lavicovy liberal
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 11-10-2007 14:20


"Len by niekto mal upozornit, ze aj evanjelici mali vtedy obdobie, kedy zboznovali Hitlera. Nech sa distancuju aj od Luthera, lebo takeho antisemitu snad ani Hitler vo svojich radoch nemal."

Pivne recicky. Ale samozrejme ze mal a akych.

Vas by mal niekto upozornit, ze Luther sa vo svojich spisoch zaoberal kritikou Judaizmu ako viery a nie sudenim Zidov ako rasy, uz vobec nie na zaklade toho ako maju tvarovane celo alebo nos. Samozrejme o par storoci neskor sa niektorym nacistom naramne hodilo vyhrabat tieto skoro ignorovane spisy. Neexistuje ziadna priama kontinuita medzi Lutherovymi nazormi na Judaizmus a nacistickym antisemitizmom, hoci niektori historici pripustaju ze jeho nazory asi mali ciastocny vplyv na podozrievavost krestanov voci Zidom v povedomi nemeckeho naroda.

Zrejme nemate hlbsie ponatie o Lutherovej kritike zidovstva. Ta mala s primitivne zakomplexovanym nackovskym antisemitskym rasizmom pramalo spolocne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group