ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: lavicovy liberal
autor: D
pridané: 11-10-2007 12:37


Vdaka za linku. Precital som si ten clanok. Potom sa chvilu patral na internete a nasiel zrejme zdroj. Tych citacii tam bolo ovela viac a ovela neutralnejsich, ale tie si bud vynechal, alebo preskocil. Aj tak by sa patrilo nacriet do dobovej tlace. Treba si ale uvedomit aj fakt, ze tlak na zidov a strach bol obrovsky. A ak by si poznal trochu zidovsku mentalitu, tak by si vedel o ich dare diplomacie a citlivosti. Jednoducho, spostili sa kritiky(je to dokonca v tych vynatkoch napisane explicitne) a zamerali sa na to pozitivne. A dokonca sa tam daju najst naznaky antisemtizmu, pretoze ten selektivny zdroj si tam dovolil vpasovat napr. jeden klasicky zdroj slovenskeho antisemtizmu, zavist, uspech zidov ako obchodnikov.(spomina sa tam hlinkova vyhrada, ze by sa v takej miere nemali venovat obchodu)
Ale antisemitizmus nie je to, na com stoji a pada kritika Hlinku, preboha. Strana bola autokraticka, Hlinkove moznosti boli o to vacsie, vytvarat predstavu akychsi oddelenych kridel je scestne.
Obdiv ku Mussolinimu a dalsim diktatorom a tomu ako sa dostali ku moci je faktom aj inspiracia. Ved to bol on, ktory posvatil/schvalil vznik rodobrany.
Mal tolko moznosti zatocit s fasizaciou a antisemitizmom v strane, ale nic z toho sa nestalo. Ano, mozno bol v mnohych smeroch cnostnejsim ako jeho iny stranicky kolegovia. Ale to bol aj cistic skolstva od zidov Carnogursky. Zomrel v auguste 38, stal za vsetkym, co smerovalo ku fasizacii a rozvratu demokracie. Koketoval s fasistickymi stranami.(s ktorymi HSLS potom vladla). Bol to on, kto viedol stranu v kritickych momentoch v predvojnovom obdobi. A to co nasledovalo nebolo dosledkom mavnutia carovneho prutika, ale len tym, ze to zrazu dostalo priestor. A staci mala uvaha, kto tak uzasne cnostny, ako malujes, by dokazal fungovat po boku a v strane s tymi najhorsimi antisemitami, dokonca ju autoritativne viest? Ty ano?
A zaver Tvojom clanku? Absolutne pomyslene predpoklady, ignorovanie naozaj celej jeho osobnosti a sfery posobenia, ktore Ta doviedli ku takym naivnym zaverom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group