ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: zvrat v Iraku?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 11-10-2007 12:22


Nebojovalo sa v USA, ale vo Vietname. Južný Vietnam mal obrovskú vojenskú materiálnu prevahu nad komunistami a teoreticky namal mať problém rozdrviť ich. S tou masou zbraní však nemal kto bojovať - a to bol hlavný problém juhovietnamského režimu. Dôvody som už uviedol.

Ale je pravda, že média sa dostali skôr k zločinom juhovietnamcov a vojakov USA, ako k zločinom komunistov niekde v džungli a tým sa skresľoval pohľad na vojnu vo verejnosti v USA, ale na výsledok vojny to malo veľmi malý vplyv. Americký vojaci si plnili svoje bojové úlohy bez ohľadu čo si mysleli o svojom nasadení. A juhovietnamskému režimu bolo úplne ukradnuté čo si kto o nich myslí.

Komunisti boli na to citlivejší a využívali (zneužívali) rôzne prímeria, ktoré boli vyprovokované mierovými iniciatívami za tlaku americkej verejnosti, na svoj prospech. Počas "oddychu" Američanov (hlavne letectva) dopĺňali zásoby a presúvali jednotky aby mohli zaútočiť. Ale opakujem - pre výsledok vojny to nebolo dôležité.

Za socializmu sa za všetkým zlým hľadali imperialisti a dnes sa zas hľadajú ľavicoví liberáli. Však to je na smiech.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group