ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: Luterani
autor: D
pridané: 11-10-2007 11:59


Prikladom su jeho knihy :-) Ked si najdem viac casu(co minimalne dva tyzdne nehrozi), kludne mozem zalistovat a zacitovat.
Ano tazko sa odtial vytrhvava nieco konkretne, pretoze to dokaze uzasne zabalit(v tom je dobry)

ale toto je napr. clanocek, pod ktory by som sa kludne podpisal, na ktory som v rychlosti narazil, kym sa rozhodnem ist dolu pohladat intelekutalov a dejiny 20. storocia(viac toho doma nemam)
http://www.zionmag.org/text.php?id=174... Ta vyhrada ohladom "moralneho relativizmu" a vsetkych tych nezmyslov, ktore aj tu napr. Lukas prebral je absolutne klucova a ako pristup historika ho to uplne diskredituje(to nie je vedecky pristup, to su hodnotove sudy, pocity, ku ktorym sa snazi nasit fakty...a to ani nehovorim, ked uz, ze filozofickeho hladika je to absolutne mrzactvo, ked pojmu "moralny relativizmus" dava uplne novy vyznam, sta 1984)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group