ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: joga
autor: D
pridané: 10-10-2007 22:54


"Dnes su statne skoly a komunita to nezvlada . Nebudu statne skoly - komunita to nezvladne, aky je tam rozdiel ?"
Taky, ze deti, ktorych rodicia nie su dostatocne cnostny maju sancu...a ze sa napr. lahsie da postihnut a odsledovat napr. zanedbavanie starostlivosti a dieta dostava vseobecny prehlad, ktory rodic moze zase usmernovat zelanym smerom - po vyucovani, alebo ramcovo volbou skoly(obmedzene aj vyucujuceho).

Nikto sa nestazuje na mladez, sprostredkoval som skusenost potrvrdenu z viacerych zdrojov. Ak mas zaujem, porozpravaj sa s ucitelmi prveho stupna. A ak budes mat vlastne dieta, zrejme to opozorujes aj sam, pretoze sa s nimi bude Tvoje dieta stretavat a aj Ty a aj s ich rodicmi.

"ze mnoho deti stavaju neuzitocnymi prave vdaka skolstvu a jeho povinnej dochadzke ."

Skus priklad.

a) O co uzitocnejsie a schopnejsie sa uplatnit dieta z asocialnej rodiny, keby nebolo vystavene povinnej dochadzke(a rodic tiez)?
b) Moznost volby skoly (aj sukromnej skoly) je faktom. Dosah na urcite veci aj v statnej skole z pozicie rodica aj v statnej skole dalsim. Proces vypracovavania ucebnych osnov zlozitejsi, ako sa casto podsuva, akoby to bol minister- stranik sam, kto ich zostavuje atd. Takze ako to skolstvo a hoci aj statne ublizi dietatu, ktore ma po ruke navyse cnostneho rodica, ktory doplna edukaciu a posobi i smerom ku skole?

A aka je alternativa. Povinna skolska dochadzka nie. System statnych a sukromne skoly tiez podla toho vyssie nie. Tak ake je riesenie? Kazdy rodic bude vyucovat svoje dieta sam? Kedy? Cez vikendy a po veceroch?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group