ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: Luterani
autor: D
pridané: 10-10-2007 13:26


"Johnson píše presne o tom čo ma zaujima."

Ale pise to, co by si si chcel precitat.
U Johnsona je najvacsi problem v sposobe vyberu a interpretacie faktov. Ciel, co chce dokazat, je dany akoby dopredu, treba len niekde vyhrabat vhodne fakty alebo aj "fakty"(o tom sa tu uz diskutuje, napr. sekundarne zdroje), ktore ho priamo ku zelanemu zaveru dovedu. Ci viacej jojkania a hrania s citmi a emociami citatela(porovnaj s nezazivnou odbornou alternativou) tym lepsie. Stado rado jujka, jajka, ohka, kruti hlavou, skodoradostne sa usmieva nad zosmiesnujucom oznaceni, ma rado primitivne zjednodusenia...

Uspech dosiahnuty, dosiahol ako "Historik" co chcel, predal obrovske mnozstvo knih a aka je to sila?
Kolko z jeho citatelov si precita aj nieco odborne aby to mohlo konfrontovat? A tak sa jednoducho stava vsetko co napise pravdivym, lebo on nezachytava historiu, on ju pise spolu s hodnotovym pohladom na jednotlive udalosti a osobnosti :-)

Nic nove pod slnkom. Historikom podobneho druhu bol napr. aj Marx. Akurat Johnson prevratil kabat ked zistil, odkial peniaz fuka(ci inak to bolo?) :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group