ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: OKS - komentar v aktualitach
autor: D
pridané: 10-10-2007 13:14


Milujem, ked sa argumentuje vecami, ktore maju privlastok prirodzene :-))
Nikdy vsak to slovo nemalo iny zmysel ako "to, co povazujem za najlepsie zo svojho pohladu"...a to horsie na tom slove moze byt dodatok "pre vsetkych bez rozdielu"...to je ale to co Tebe vadi na konzervativcoch(fajn), nie?

Rodenie deti z lasky je "prirodzene" len pre toho, kto veri, ze je to lepsim stavom veci, ako ked su rodene vo vidine penazneho prispevku od statu, najakej neplanovanej a nechcenej "udalosti", ako lacna pracovna sila...cize prirodzene neznamena v skutocnosti nic viac, a menej ako to, co povazujeme za lepsie a za neprirodzene vydavame potom presny opak.

Niekto povie, ze homosexualita je neprirodzena...hovori tiez len o svojej preferencii. Mne neublizuje, nikomu z mojich blizkych neublizuje teda, je to prejav cloveka, ktory nikomu neublizuje, nikoho neobmedzuje.(snad len uz aj tak obmedzeneho Palka) Jej (nasilne) potlacanie, potlacanie prejavu danej osoby, robi danu osobu neslobodnou a trpiaciou...(na zaklade niekoho vkusu).
Neviem, ci je prirodzena(rozumej - dobra alebo zla) ale neprirdozene(rozumej - zle) je z mojho pohladu jej potlacanie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group