ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: joga
autor: D
pridané: 10-10-2007 12:24


Ano, Komunisti, fasisti, jehovisti a ina haved budu mat svoje.
Co tam po dietati, dieta je majetkom rodicov - ked je rodic cnostny, super, lenze ked je to niekto, kto ma dieta na haku? Nevadi, aspon Tebe nie.

Statne skoly nebudu. OK. 10x tolko socialnych pracovnikov a policajtov, aby ustrazili vsetky zanedbane deti? Zvladne to komunita? Aka? Petrzalska panelakova? Asi tak dobre, ako zvlada dnes(ale aj v minulosti) tyrane zeny a deti, zanedbane deti po vyucovacom case.(a to aj na dedine)
Zlaty moj, hociktora trochu vnimava urcitelka a vychovavatelka Ti potvrdi, ze dnes su deti na tom po citovej stranke (vo vseobecnosti, inidividualne to moze byt inak) a z hladiska casu venovanemu rodicmi horsie ako pocas socialistickeho skolstva.
PROBLEM je v prvom rade v rodinach. Tak smelo, treba rozbit statne skolstvo a ten narastajuci pocet deti, ktore maju rodicia v tej ci onej miere na haku padne este hlbsie...
zoberies im moznost stat sa uzitocnych inym a nebyt odkazni na inych, nebyt socialnymi parazitmi, rozvijat to, co je v nich...
Bravo!
Ziadnemu rodicovi, ktori nie je dogmatik statne skolstvo z hladiska obsahu kategoricky nevadi - da sa kritizovat obsah toho ktoreho predmetu, pristup konkretneho ucitela (ale aj vymoct zmena vyucujuceho, zmena skoly, prisposobenie v ramci moznosti sposobu vyuky)
A hlavne, existuju SUKROMNE SKOLY, ak si si neracil vsimnut. Dokonca aj katolicke!

"Tu len vidiet, ze verejne skolstvo nas nespaja, ale rozdeluje. Vnasa medzi obcanov spory. "

Ano. Medzi slobodneho Krivisika a dalsi x zdravo a realne uvazujucich rodicov. Apropo ideologicka segregacia deti nikdy nic dobre z hladiska tolerancie nepriniesla v historii...ani u nas.
Su to vsetko deti/ludske bytosti, bez ohladu na to, ku akej ideologii rodic inklinuje a ako ludske bytosti - rovnocenne by sa mali ucit vnimat jeden druheho. Lenze ked jedna(alebo viac) ideologia maju ambiciu budovat nadradenu kastu ludi, odseparovat ich od ostatnych?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group