ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: pre admin
autor: D
pridané: 10-10-2007 11:34


austromarxisti - To je vystizne/symbolicke oznacenie. Ako som uz neraz ukazal, anarchokapitalisti trpia tymi istymi zasadnymi omylmi ako marxisti.(a to este v prospech tych druhych aspon hovori tak 50 rokov :-). Ekonomicky determinizmus a naivny/primitivny logicky pozitivizmus. Treba citat hoci Hayeka. Kritika namierena nepriamo na komunizmus a socializmus utoci na jadro jeho rakuskych udajne nasledovnikov - anarchokapitalistov(co je tiez cudne slovo, lebo anarchia a kapitalizmus, idu tak dokopy ako anarchia a sloboda, teda nijako...teda pokial neodpovedame na otazku - a kto v tej vasej anarchii/komunistickej spolocnosti bude robit poriadok suhruhovia Marx, Rothbard, Bakunin a Hoppe? Aha, ze vraj "ja" podla Marxa alebo "sukromna policia" podla tych Hoppeho. Dakujem za odpoved pani, ale cital som uz aj napaditejsie utopisticke predstavy :-)

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group