ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

RE: zvrat v Iraku?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 09-10-2007 18:00


Pravdu máš v tom, že komunisti propagovali svoju komunistickú mašinériu ako nástroj na vyhnanie cudzincov z krajiny - Francúzov a potom USA. A snažili sa o zjednotenie krajiny pod červenou vlajkou. Ináč rozdelenie krajiny bolo potvrdené len zmanipulovaným juhovietnamským referendom. Komunisti považovali Vietnam za jednotnú krajinu, ktorú chceli samozrejme celú ovládať. Väčšine roľníkov bolo úplne jedno v ktorom Vietname budú, chceli mať len pokoj a mier. Ale tí si to od oboch strán odskákali a platilo univerzálne heslo - kto nie je s nami je proti nám.

S tou demokraciou to bolo naozaj zložité, ale USA mali dosť veľké páky na to aby ovplyvňovali vývoj vo Vietname a robili to vo veľkom. Je pravda, že zmena režimu pod komunistickým tlakom bola zložitá, ale Američania sa o to ani veľmi nesnažili. Stačila im protikomunistická vláda, ktorá dokázala bojovať s komunistami na bojovom poli. Demokracia nebola prioritou.

Ináč mi to dosť pripomína dnešný Pakistan. Aby sme o pár rokov neriešili miesto Iraku pakistanský problém. Ale pakistan má jadrové zbrane - to bude väčšia "sranda".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group