ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

Ruska povaha
autor: Palo Z.
pridané: 08-10-2007 19:07


Typickou crtou ruskej a do istej miery slovanskej povahy je neschopnost organizovat.V clanku je dobre vysvetlena pricina.Rusofili tvrdia ze rusko nikdy neviedlo dobyvacne vojny (okrem avganistanu) Pricina je jednoducha:nevedeli si urobit poriadok ani so svojim,nieto este s cudzim.Z toho vyplyva i typicka ruska crta:krajina ovlada jadrove i kozmicke tecnologie a nie je schopna vyrobit (predajny) bicykel alebo auto.Obrovska korupcia a dezorganizacia nedovoluju rozvinut masovu vurobu.Nepamätam si ze by som kedy videl za poslednych 20 rokov nejaky rusky vyrobok-to je jedno ci hi-tech alebo low-tech:)))
Z tejto vlastnosti vyplyva i to ze R.je,presne tak ako rozvojove krajiny,surovinovou ekonomikou.Putin vsemozne podporuje Iran v snahe o ziskanie a-bomby v ocakavani ze toto napätie vyzenie hore ceny nafty a prinesie peniaze do ciernej diery statneho rozpoctu-nic ine v tom nie je.Mozno sa z toho "bohatstva" hodi zopar kosti ludu pred dalsimi volbami.Ani ruske zbranove systemy nie su bohvieco-Rusi su velmi slabi v elektornike.(vsak sa pozrite na tie ich ponorky).
Rusi dnes uz len s nostalgiou spominaju na "velmocenske casy" s vedomim ze tie sa uz len tak coskoro nenavratia.Je to po Italii a Nemecku najrychlejsie vymierjauca krajina v ktorej vladne nepredstavitelny alkoholizmus a v podstate chaos,degenerovana armada,korupcia a zaostalost.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group