ISSN 1335-8715

06-10-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Putinovo Rusko – znova superveľmoc?

V médiách stále počuť o novom bohatstve a moci Ruska. Najviac sa s týmto novým fenoménom spája osoba prezidenta Ruskej federácie – Vladimíra Putina. Je však toto bohatstvo „pravé“ a moc udržateľná? Naozaj nástup Putina do prezidentského úradu, a tým aj špičku mocenskej pyramídy predstavuje práve ten rozhodujúci rozdiel medzi chudobou a bohatstvom?

Reakcia na príspevok

Nepodceňujme Rusko
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 08-10-2007 12:18


"Za silnými Putinovimi vyjadreniami je len málo, o čo by sa mohli oprieť – slabá ekonomika, zdemoralizovaná nekvalitná armáda, závislosť štátu od ropných príjmov. Celé je to len nafúknutá bublina. Rusko nedosiahlo svoju niekdajšiu moc – našťastie."

S tou armádou by som to tak optimisticky (z nášho pohľadu) nehodnotil.

Rusko si uvedomuje svoje momentálne zaostávanie v niektorých segmentoch ozbrojených síl a vynakladá veľa úsilia, ale i financií na dobehnutie západných štátov. Rusko už nikdy nebude tak silnou veľmocou ako v časoch studenej vojny, ale silným regionálnym hráčom bude určite.

V niektorých oblastiach je Rusko stále na technologickej špici a v oblasti systémov PVO, protilodných striel, balistických rakiet, protitankových rakiet, delostrelectva ale i iných je na špici technologického vývoja, ktorý však už dnes pokračuje v spolupráci, vrátane financovania, zo strany odberateľov zbraní - hlavne India a Čína.

O ekonomiku Ruska by som sa nebál. Je pravda, že je to hlavne o surovinách, ale Rusko ide dopredu a pôjde sa zrejme čínskou cestou centrálne korigovanej (nie riadenej) trhovej ekonomiky.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group