ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: OKS - komentar v aktualitach
autor: D
pridané: 05-10-2007 17:19


"Zakaz interupcii nie je v rozpore s minimalnym statom, pretoze tou jednou z dvoch troch uloh takehoto statu je chranit zivot svojich obcanov."

Sliepka a vajce. Co bolo skor? Obcanom je osoba resp. ludska bytost definovana zakopnom. Nie je stat, nie je zakon, nie je obcas a naopak obcas je len to, co dana legislativa v danom state ustanovuje.
Takze pouzi radsej slovo obyvatel nejakeho uzemia.


"Lex Hlinka ako deklaratorny zakon, ktory nezaklada ziadne individualne prava a povinnosti je skvelym prikladom zakonov, na akych by sa mohli vyblaznit politici v minimalnom state."

Akurat ze uz len ten papier, sedenie, energie, plat a etc. plati obcan. Takze by miesto toho mohli sediet doma a poberat o to mensi plat a nie hladat si nezmyselne aktivity - a v zmysle toho, co hovori Lipsic - zakonom urcovat/vplyvat na akusi moralku. Zakon hovori ze hlinka je svaty, boh zehnaj Hlinku!

"Co sa tyka kmenovych buniek, ide o to, ci sa pouziju bunky z embrya (teda uz zo zarodku cloveka, ktoreho zivot by mal byt chraneny) alebo napriklad z pupocnej snury."

:-))) a ktorou bunkou zacina pupocna snura a konci embrio? (prosim o presne urcenie, asi v tom mas jasno, ked Ti to tak chyba pri urceni pociatku ludskeho zivota inak ako pri pocati - co tie nie je jasne ktora stotina sekundy, kedze pocatie je proces...:-)

"Pokial ja viem, nijaky krestan neprotestuje proti ziskavaniu kmenovych buniek z pupocnej snury. "

To su take barlicky :-)) Take scifi predstavy. Nieco si treba vymysliet, co obrazne obstoji pred dogmou a zaroven umoznuje robit nieco, co clovek povazuje za uzitocne.

"velmi lutuju, ze Pavol Rusko nepresadil odluku cirkvi od statu."

To je smola pre vsetkych skutocnych veriacich


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group