ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: Hlinka bol diletant
autor: D
pridané: 05-10-2007 16:59


A tam bol aj jeden zo zdrojov jeho antisemitizmu, ktory sa za jeho obdobia prehlboval, aj ked sa zo strany nedostaval na povrch. Stacilo mu dat potom priestor a prejavil sa v celej nahote. Uz po nastupe SLS/HSLS ku moci sa hned zacal hladat sposob ako zidov osklbat o majetok. A to neriadili nejaki mladeznici, ktori sa odkialsi zjavili.

A totalitarizmus? Ten v strane bol davno, je jedno aky mal zdroj, prejav koresponoval s fasizmom/nacizmom, ked dostal priestor, to ze sa od tych dvoch ideologii Hlinka "vdaka" papezovi "odvratil"? Necital bibliu, potreboval papeza?

A aky to malo prejav? Toto nebola Hitlerova praca...

- potlacanie demokratickych prav, prenasledovanie politickych oponentov, politicki vezni, "cenzura"
- prenasledovanie zidov, romov a homosexualov, deportacie, vrazdenie
- znarodnovanie, vyvlastnovanie
- statna centralizacia a privilegovane skupiny
- vytvorenie vlady s fasistami
...

A zahovarat to v zmysle, ako sa pokusil o to Martin v clanku(inak voci clanku vela vyhrad nemam, aspon co sa tyka faktov), ze by bolo treba odsudit celu vtedajsiu politicku reprezentaciu neobstoji. Ano, hlavne ta slovenska s tym mala problem, ale najvacsi zo slovenskych stran prave HSLS.

Dnes sa ku SLS hlasi KDH, co sa da zlahcuje, ved preco nie, pri jeho zrode stal medzi inymi napr. cistic skolstva Pavol Carnogursky. SNS asi riesit ani nemusime.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group