ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: Luterani
autor: marian sarkozy
pridané: 04-10-2007 12:04


Lenže, čo ak ma zaujimajú práve "sekundárne" zdroje? Ak je pre mňa práve "sekundárna" história to, čo považujem na histórii za primárne? Johnson píše presne o tom čo ma zaujima. Nie je to ani tak iná história, ako skôr história niečoho iného. Práve o tom inom sa vo "vedeckej" knižke nič nedozviem, pretože vedecký historik to považuje za sekundárne. Myslím, že tí historici podvádzajú ak tvrdia, že Johnson je o tom istom - rozpor je hlbší - on si všíma iné aspekty, než tie, ktoré povinne zaujimajú vedeckého historika a ktoré tento filtruje mysliac si, že zrovna taká filtrácia má nárok na vyššiu objektivitu. Zatiaľ som si nevšimol, že by niekto naozaj vyvrátil Johnsonove tvrdenia inak než vo sfére názorov. Také vyvrátenie je možné ak niekto ukáže, že Johnson neférovo cituje, či prekrucuje význam zdrojov - čo by nemal byť problém ak je naozaj taký strašný diletant.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group