ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: Luterani
autor: mišo
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 04-10-2007 9:44


O Paulovi Johnsonovi sa s despektom vyjadruju hlavne historici, pretoze je z prinipu vzdy proti vacsine (je snad jediny britsky historik, ktory chvali O. Cromwella). Paul Johnson pise zaujimavo a putavo, je predsa v prvom rade novinar, je otazne ci to ale znesie aj kritiku renovovanych historikov.
Cital som od neho vela knih, niektore mam aj doma, ale uznavam, ze pre historikov to nie je relavantna osoba. Najvacsou vyhradou voci nemu je, ze pouziva viac-menej iba sekundarne zdroje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group