ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: OKS - komentar v aktualitach
autor: Lukas Krivosik
pridané: 03-10-2007 14:33


Zakaz interupcii nie je v rozpore s minimalnym statom, pretoze tou jednou z dvoch troch uloh takehoto statu je chranit zivot svojich obcanov. Ak uzname, ze ludsky zivot zacina pocatim, a ze ulohou minimalneho statu je chranit ludsky zivot, potom zakaz interrupcii nie je v rozpore s minimalnym statom.

Lex Hlinka ako deklaratorny zakon, ktory nezaklada ziadne individualne prava a povinnosti (samozrejme, teraz mam namysli navrh KDH, nie vsetky tie nezmysli, ktore tam vpasovala SNS) je skvelym prikladom zakonov, na akych by sa mohli vyblaznit politici v minimalnom state.

Co sa tyka kmenovych buniek, ide o to, ci sa pouziju bunky z embrya (teda uz zo zarodku cloveka, ktoreho zivot by mal byt chraneny) alebo napriklad z pupocnej snury. Pokial ja viem, nijaky krestan neprotestuje proti ziskavaniu kmenovych buniek z pupocnej snury.

A co sa tyka vztahu cirkvi a statu, ja ich financnu odluku podporujem. Ale nemylme si skoncovanie so statnym financovanim cirkevnych aktivit s osobnymi presvedceniami politikov. Cize cirkev do politiky nepatri, ale krestanske postoje ano.

Inak, vela lavicovych liberalov si mysli, ze odlukou cirkvi od statu jej zasadia posledny smrtelny uder. Ale opak je pravdou. Cirkev sa musi postavit na vlastne nohy, aby sa obnovila jej povodna autorita. Ak chce byt protivahou statu ako v stredoveku a obmedzovat jeho moc, musi prestat byt rozpoctovou kapitolou ministerstva kultury.

Toto si uvedomuju aj nam blizki ludia v KDH a aj ked s tym nemozu vijst velmi na verejnost, velmi lutuju, ze Pavol Rusko nepresadil odluku cirkvi od statu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group