ISSN 1335-8715

28-09-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Lex Hlinka - poslanecká historie

Slovenský parlament před několika dny postoupil velkou většinou hlasů do dalšího čtení zákon, kterým Slováci uctí Andreje Hlinku - jako muže, který se mimořádně zasloužil o slovenský národ i stát, a proto mu patří titul „Otec národa“. Zatímco politické strany s výjimkou Strany maďarské koalice se víceméně konsenzuálně postavily za státní svatořečení Hlinky, v tisku se objevovaly komentáře o „slovenském Hitlerovi“, kterého není radno uctít, neboť rozděluje společnost.

Reakcia na príspevok

RE: OKS - komentar v aktualitach
autor: Lukas Krivosik
pridané: 03-10-2007 13:34


Haha, praveze je nekonzistentne, ak niekto o sebe tvrdi, ze je za slobodny trh a minimalny stat a sucasne je liberal v kulturno-etickych otazkach. Nemoralne spravanie nebolo vyhlasene za nemoralne nejakou arbitrarnou volbou, ale preto, ze prinasa emocionalne, financne, zdravotne a ine naklady povodcovi takehoto chovania a jeho blizkym.

Ak lavicovi liberali urobia z nemoralneho spravania normu, nemozu zabranit, aby nemoralni ludia prenasali naklady za svoje volby na zvysok spolocnosti. A to je v rozpore s ideou minimalneho statu.

Takze je konzistentne ak si za slobodny trh a minimalny stat a sucasne mas konzervativne nazory v kulturno-etickych otazkach. V podstate stat nemusi urobit omnoho viac, aby sa spolocnost stala konzervativnou, ako zarucit existenciu minimalneho statu. Pretoze v systeme statom nedeformovanych prirodzenych motivacii sa konzervativne, tradicne spravanie jednoducho najviac vyplaca.

Ale to je na dlho. Pisem o tom prave velky clanok do .tyzdna.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group